Coraz częściej mówi się aktualnie o konieczności przeprowadzania fizjoterapii urologicznej u kobiet, które rodziły oraz tych, które mają trudności z nietrzymaniem moczu. Często okazuje się bowiem, że dużo kobiet w różnym wieku ma problemy z mięśniami dna miednicy, które objawiają się w różnorodny sposób. Jest to istotny kłopot, o którym niemniej jednak dużo pań boi bądź wstydzi się mówić.

mięśnie kegla u mężczyzn

Coraz częściej jednakże panie asystują w zajęciach szkół rodzenia i mają do czynienia z nowoczesnym nastawieniem ginekologów położników, jacy informują je na ten temat i podkreślają taką szansę. To naturalnie dzięki dobrej fizjoterapii, prowadzonej w intymnej oraz przyjemnej atmosferze, stosunkowo błyskawicznie wolno odzyskać sprawność. Także kobiety, które rodziły przez cesarskie cięcie powinny rozważyć taką możliwość.
Które są wskazania do fizjoterapii urologicznej u kobiet?
•    wysiłkowe nietrzymanie moczu,
•    nietrzymanie moczu z parcia,
•    nadreaktywność pęcherza moczowego,
•    uczucie ciągłego zalegania moczu,
•    zaparcia bądź też biegunki,
•    nietrzymanie stolca oraz gazów,
•    problemy seksualne,
•    przebyte zabiegi chirurgiczne lub też przygotowanie się do takich zabiegów.
Problem ten dotyczy przede wszystkim kobiet oraz to one najczęściej pojawiają się w takich gabinetach. Niektórzy panowie też powinni skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, który wskaże dobre ćwiczenia dna miednicy. W wypadku mężczyzn niezmiernie częstym objawem pojawiającego się kłopotu są problemy z erekcją i życiem erotycznym. Mężczyźni niezwykle często błędnie interpretują takie objawy.
Na trudności z mięśniami dna miednicy są również narażeni sportowcy oraz osoby starsze. Nie jest to powód do wstydu. Najlepiej udać się w takiej sytuacji do lekarza pierwszego kontaktu, jaki powinien wypisać skierowanie na fizjoterapię urologiczną.
Jak wygląda taka fizjoterapia? W głównej mierze, są to różnorodnego typu ćwiczenia mięśni dna miednicy, ale także ćwiczenia oddechowe. Nadzwyczaj istotną kwestią jest nauka właściwej pozycji, chociażby przybieranej podczas załatwiania pragnień fizjologicznych. Takie spotkania to jednakże też rozmowa oraz szansę opowiedzenia o swoich objawach.
Większość osób, jakie miały szansę korzystać z takich ćwiczeń przyznaje, że dość prędko można dzięki nim wrócić do pełnego zdrowia. Przede wszystkim, fizjoterapię urologiczną doceniają jednak kobiety po paru porodach siłami natury. Niezwykle wielokrotnie dochodzi u nich albowiem do przesunięcia się narządów, co powoduje spory dyskomfort i ból. Profesjonalne ćwiczenia są w stanie uczynić, że organy stopniowo powracają na swoje miejsce.